KKTCSon Dakika Haberleri

Atan: Sigortalarda çalışanların dayanacak gücü kalmadı

Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN) Başkanı Metin Atan, katıldığı bir Web TV’de Sosyal Sigortalar Dairesi’nde Pazartesi günü uyarı grevi yapılacağını açıkladı.

KAMUSEN Başkanı Atan, sendikalar olarak aylardır özellikle Sosyal Sigortalar Dairesi’nde olan personel sıkıntısına dikkat çektiklerine işaret ederek, konuyla ilgili Başbakan Ünal Üstel ile devamlı istişare içinde olduklarını fakat bu konuda artık dayanacak durumun kalmadığını ifade etti.

Atan, nüfusun yoğun olduğu Girne Sosyal Sigortalar Dairesi’nde istihdam sorunlarından kaynaklı başka sıkıntıların da baş gösterdiğini belirterek, alınan bazı personellerin ihtiyaç olan yerlere değil, evlerine yakın yerlere gönderilirken, “bizim partilidir ona kolaylık sağlayalım” zihniyetiyle hareket edildiğini söyledi.

Atan, gerçekten çalışıp ihtiyaca göre hareket etmenin söz konusu olmadığını en fazla Maliyeye katkısı olan Sosyal Sigortalar Dairesi’nin desteklenip katkı konulması gerektiğini kaydetti.

Daire’nin çalışanlarıyla geçtiğimiz günlerde görüştüğünü ifade eden Atan, çalışanların artık sabırlarının taştığını sendikalarından grev talebinde bulunduklarını yada gerekli adımların artık atılması gerektiğini kendilerine aktardıklarını belirtti.

KAMUSEN Başkanı Atan, KTAMS ve KAMU-İŞ ile birlikte bir toplantı gerçekleştirdiklerini pazartesi günü bu konuya dikkat çekmek amacıyla uyarı grevi yapacaklarını açıkladı.

Atan, sigortalarda iş yükü artan çalışanlarla birlikte vatandaşın da hızlı hizmet alabilme noktasında istihdam yetersizliğinden kaynaklı beklemek zorunda kaldığını, işinin aksadığını söyledi. Atan, Sosyal Sigortalar dışında Posta Dairesinde de aynı sorunların yaşandığını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu