KKTCSon Dakika Haberleri

Ataoğlu, Bakü’de düzenlenen Atatürk’ü anma törenine katıldı

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türk Devletleri Teşkilatı 7’nci Gençlik ve Spor Bakanları Toplantısına katılmak üzere bulunduğu Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85’inci yılı nedeniyle Atatürk Parkı’nda düzenlenen anma törenine katıldı.

Bir 10 kişi görseli olabilir

Törene Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı, Silahlı Kuvvetler Ataşesi Tuğgeneral Soner Oruçoğlu, KKTC Bakü Temsilcisi Büyükelçi Ufuk Tuğrana, elçilik çalışanları, Azerbaycan’da faaliyet gösteren is adamları, öğretim görevlileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler katildi.

Bir 7 kişi, ayakta duran insanlar, bayrak, Brandenburg Kapısı ve yazı görseli olabilir

KKTC Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçi Cahit Bağcı’nın ve Ataoğlu’nun Atatürk heykeline çelenk bırakması ile başlayan törende, büyükelçilikteki bayrak yarıya indirilerek saygı duruşunda bulunularak ardından İstiklal Marşı okundu.

Bir 7 kişi görseli olabilir

Ataoğlu törenin ardından, Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçisi Bağcı ile birlikte, 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında Büyükelçilik binasında açılan Atatürk Resim Sergisi’ni ziyaret etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu