KKTCDünyaGenelTürkiye

Hayal’in acılı annesi: ‘Çocuk katilleri’ olarak anılacaksınız!

Kahramanmaraş odaklı depremlerde yerle bir olan Adıyaman’daki İsias otel enkazında kalarak hayatını kaybeden Hayal Gençalioğlu’nun acılı annesi Sibel Kumsal, sosyal medya hesabı üzerinden yürekleri dağlayan bir paylaşım yaptı.

Acılı anne Kumsal, “Tarih sıfırladı bugün, yanında bütün umutlarım, hayata sevincim… Sana dokunabildiğim son an… Seninle eş güdümlü son fotoğrafımız, son anımız… Önce Hayal’le başlayan anılarım bitti, bugün ise Hayal amacıyla ile başlayan anılar…” ifadelerini kullandı.

“Geçen yılda Hayal’le alakalı bir tek an kalmadı, mezarına, fotoğraflarına, hafızamda gördüğüm yavruma yaptığım konuşmalardan başka!” diyen Kumsal, şu şekilde devam etti:

“Toprak, yavaş yavaş eritti kızımı, anılarımızı, bizi… Küle dönen bir insan yanmaktan korkar mı? Hele ki en büyük korkumu ahlaksızlıkla inşa eden o ellerden?”

“Geride yalnızca katillerle savaşmak amacıyla namacıyla alan Sibel kaldı!”

Kumsal, “Benim yavrumu toprağa verdim gün bu hayatla olan bağım bitti. Geride yalnızca katillerle savaşmak amacıyla soluk alan Sibel kaldı! İyi tanıyın beni çocuk katilleri! Ben Hayal’in annesiyim! Bakalım eliniz kolunuz, yalancılığınız yavrusunu kefenle gören bir annenin yüreğiyle savaşmaya yetiyor mu?” diye sordu.

“Yavrularımız ‘şampiyon melekler’ siz de ‘çocuk katilleri’ olarak anılacaksınız”

Kumsal, “Mahkemede torunlarıma miras bırakmak amacıyla yaptım o oteli dedin ya… Torunlarına bıraktığın miras “26’sı çocuk, 72 bireyi öldüren İsias’ın ismi” olacak. Yavrularımız “şampiyon melekler” siz ise “çocuk katilleri” olarak anılacaksınız. Biz ise, deprem suçlarında emsal karar çıkaran aileler!” açıklamasını yaptı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu