Genel

Suçunu kabul etti, cezaevine gönderildi

Gazimağusa’da cebindeki uyuşturucuyla yakalanan C.B.E. (E-26), işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak 2 ay cezaevine gönderildi.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da cebindeki uyuşturucu maddeyle yakalanan Nijerya uyruklu C.B.E. (E-26), aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

KKTC’de 21 Kasım 2011’den beridir ülkede izinsiz ikamet eden C.B.E., işlediğini kabul ettiği uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçundan ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun 2 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Dünkü duruşmada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili talebi aktarması için NKÖM görevli polis memuru İbrahim Gökova’yı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis İbrahim Gökova, zanlıyı aldıkları ihbar üzerine, 3 Şubat’ta saat 19.00’da bir üniversite kampüsünde, cebindeki 35 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle tespit edip tutukladığını anlattı.

İbrahim Gökova, zanlı aleyhindeki soruşturmayı tamamladığını belirterek, yazılı dava tebliğini kabul eden zanlının, KKTC’de 21 Kasım 2011’den beridir izinsiz ikamet ettiğini belirtti.

Gökova, mahkemeden ileride görüşülecek davasında hazır olması için zanlıyı cezaevine göndermesini talep etti.

Huzurundaki talebi değerlendiren Yargıç Nuray Nejdet, zanlıyı her ne şart altında olursa olsun 2 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu