Genel

5 kişi daha aranıyor  

TIR’ın dorsesine gizlediği mültecileri Girne Turizm Limanı’ndan KKTC’ye sokan üç kişinin tutukluluk süresi bir hafta daha uzatıldı

Türkiye’den aldıkları altı mülteciyi TIR dorsesi içerisinde gizlice ülkeye sokan Ş.P., H.Ç. ve H. Ç., insan kaçakçılığı suçundan dün yeniden Girne’de mahkemeye çıkarıldı.
Polis memuru Ali Aydoğanlı, mahkemede olguları aktardı.

Polis memuru, mahkemede huzurundaki zanlıların, üç kişi ile aralarında organize olup dördü 16, birisi 15 ve bir diğeri 40 yaşında Suriyeli altı erkek mülteciyi Türkiye’den alıp KKTC’ye getirdiklerini anlattı.

Aydoğanlı, zanlıların, mültecileri, Ş.P.’nin kullanımındaki LC 931 plakalı TIR aracın arkasında takılı dorsesine gizleyerek, Girne Turizm Limanı’ndan KKTC’ye giriş işlemlerini yaptırmadan sokarak, insan kaçakçılığı yaptıklarını söyledi.

Polis, zanlıların ayrı ayrı verdiği gönüllü ifadelerinin suçlarını kabul edici nitelikte olduğunu kaydetti.

Polis memuru, soruşturmanın devam ettiğini, meseleyle ilgili 5 kişinin arandığını söyledi. Polis, alınması gereken birçok ifade ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu, zanlıların serbest kalması halinde soruşturmaya etki edilebileceklerini ifade ederek, 7 gün tutuklu kalmalarını talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Evren Mürsel, zanlıların 7 gün tutuklu kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu