Genel

Üç yıl hapis cezası aldı

Uyuşturucu satışı yapan Ijeoma Success Osasa’nın yargı süreci tamamlandı

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde 60 gram uyuşturucu madde alıp, 41 gram uyuşturucuyu birçok kişiye satmakla yargılanan Ijeoma Success Osasa, üç yıl hapis cezası aldı.

“Uyuşturucu Alma, Verme ve Tasarrufu” ile “KKTC’de ikamet izinsiz kalma” suçlarından yargılanan Ijeoma Success Osasa hakkındaki davada dün karar açıklandı.

Başkan Banu Soyer, Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya ve Yargıç Temay Sağer’in huzurunda gerçekleştirilen karar oturumunda davanın kararını Başkan Soyer okudu. Başkan Soyer, sanığın 3 Ekim 2023 tarihinde bir şahıstan 60 gram uyuşturucu aldığını belirtti.

Başkan Soyer, sanığın 3 Ekim-15 Ekim 2023 tarihleri arasında tespit edilemeyen şahıslara 41 gram 333 miligram uyuşturucu madde verdiğini açıkladı.

Banu Soyer, sanığın 15 Ekim 2023 tarihinde Girne’de gerçekleştirilen operasyonda yakalandığını, yapılan muhaceret kontrolünde sanığın 20 Mayıs 2021 tarihinden yakalandığı güne kadar ülkede ikamet izinsiz kaldığının belirlendiğini söyledi.

Uyuşturucu suçlarının giderek yaygınlaştığına, toplum huzurunu ve gelecek nesillerin sağlığını tehlikeye attığına değinen Soyer, bu tür suçları işleyenlere hoşgörü ile yaklaşamayacaklarını ifade etti.

Soyer, ayrıca sanığın ülkede ikamet izinsizken bu suçları işlediğine değindi. Sanığın uyuşturucu maddeleri tespit edilemeyen şahıslara vermesiyle yayılmasını sağladığını kaydeden Soyer, bu hususların aleyhinde ağırlaştırıcı faktör olarak değerlendirdiklerini açıkladı. Başkan Soyer, tüm olguları bir bütün değerlendirdikten sonra sanığı üç yıl hapse mahkum ettiklerini kaydetti. (Kamalı Haber)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu