Genel

Eğitimli ve sportif KKTC Bay’ları

Bay Kuzey Kıbrıs Yarışması 2017 birincisi Şemsi Yıldırım ve Kuzey Kıbrıs 2022’nin üçüncüsü Olkan Özoğul’nın başarıları dikkat çekiyor

KHYD himayelerinde ve Günkut Ekolü organizasyonunda düzenlenen geleneksel Bay Kuzey Kıbrıs Yarışması 2017 birincisi Şemsi Yıldırım ve Kuzey Kıbrıs 2022’nin üçüncüsü Olkan Özoğul…

Eğitimli ve spora olan düşkünlükleri ile tanınan Şemsi Yıldırım ve Olkan Özoğul, KKTC’nin en uzun soluklu

yarışması Günkut Ekolün prodüksiyonu Bay Kuzey Kıbrıs’ta derece alabilmenin onur ve gururunu bir ömür taşıyacaklarını söyledi.

Kıbrıs’a konuşan Özoğul, “Soluksuz bir serüven, mükemmel dostluklar ve koskocaman bir aile” diyerek duygularını aktardı.

Yıldırım da, ülkemizin en köklü ve prestijli yarışmasına katılma imkanı sağlayan başta Günkut ailesine ve ekibine teşekkür etti.

WhatsApp Image 2024 02 11 at 09.40.29

Spor benim vazgeçilmezim

Şemsi Yıldırım, 30 Ağustos 1996’da Köşlüçiftlik’te dünyaya geldi.

Sporcu bir ailenin çocuğu olan Yıldırım, ailesi gibi spor sevdalısı.

Bay Kuzey Kıbrıs 2017 Yıldırım, disiplinli, idealleri olan ve azmiyle de, başak burcunun en bilindik özelliklerini taşıyor.

Yıldırım’ın spor serüveni, ilkokul yıllarında basketbol, futbol, atletizm ve hentbolla başladı.

Üniversite yıllarında devam eden spor tutkusu nedeniyle, %100 burs teklifi alarak hentbol oynamaya devam etti.

Bay Kuzey Kıbrıs Yıldırım, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde Psikoloji Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldu.

Eğitim hayatını tamamlayıp, vatani görevini yedek subay olarak yerine getirdikten sonra Yıldırım, meslek hayatına da atıldı.

Yıldırım, meslek hayatındaki yoğun iş temposu arasında spor yapmaktan asla vazgeçmedi. 2019 yılında aldığı teklifle Gençlik Gücü Türk Spor Kulübü hentbol takımına transfer oldu.

Takımıyla birlikte birçok zaferler kazandığını dile getiren Yıldırım, “sayısız kupalar, sayısız başarılar elde ederek ülkemizi Türkiye ve Avrupa’da temsil ettik.” dedi.
Yıldırım, Bay Kuzey Kıbrıs olma heyecanını; “Ülkemizin en köklü ve prestijli yarışması olan Bay Kuzey Kıbrıs yarışması yaşanması anlatılamayan bir duygu barındırmaktadır. Bana bu yarışma imkanını sağlayan başta Günkut ailesine ve ekibine teşekkürü bir borç bilirim.” ifadeleriyle anlattı.
WhatsApp Image 2024 02 11 at 09.40.28

“Soluksuz bir serüven”

WhatsApp Image 2024 02 11 at 09.40.29 2

Bay Kuzey Kıbrıs 2022’nin 3. Bay’ı Olkan Özoğul…

Kıbrıs’ın efsanesi, Bülent Günkut Prodüksiyonu olan Kuzey Kıbrıs 2022 Bay yarışmasında elde ettiği ünvanı taşımanın mutluluğunu yaşayan Özoğul, yarışmayı “kalite, marka, efsane” olarak nitelendiriyor.

Oklan Özoğul, 8 Haziran 2000’de Lefkoşa’da doğdu.

Henüz 24 yaşında olan Özoğul, Doğu Akdeniz Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel iletişim Bölümü öğrencisi.

Özoğul, severek okuduğu bölümüyle bağlantılı olan fotoğrafçılık ve karakalem çizimi yapmaktan büyük keyif aldığını söylüyor.
Fırsat buldukça spor salonunda ağırlık kaldırdığını ve zaman zaman da masa tenisi oynadığını kaydediyor.
Israra ve haksızlığa asla gelemediğini söyleyen Özoğlu, en mutlu anlarının ailesi ve arkadaşlarıyla vakit geçirmek, onları güldürmek ve eğlendirmek olduğunu ifade ediyor.

Özoğlu Bay Kuzey Kıbrıs olmak; “Anlamlı ve amaçlı güzellik sloganıyla çıktığımız yolda dereceye hak ederek girmiş her Bay, bu güzel unvanı ömrünün sonuna kadar taşıyacaktır. İyi ki o baylardan biri de benim… Soluksuz bir serüven, mükemmel dostluklar ve koskocaman bir aile. Teşekkürler Günkut Ajans.” dedi.
WhatsApp Image 2024 02 11 at 09.40.29 3

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu